Elektronik İmza
Hayatınızı Kolaylaştırır


E- imza elektronik ortamda oluşturulan dokümanların imzalanmasında kullanılan ve elektronik işlemlerde gönderilen bilginin gönderim sırasında değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkar edilemeyeceğini ifade eden sayısal verilerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

E-İmza, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca, ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir.
Elektronik işlemlerde gönderilen bilginin yolda değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkar edilemeyeceğini garantiler.
E-İmza, elektronik ortamda gerçekleşen işlemlerde kişilerin kimlik bilgilerinin doğruluğunu garantiler.


Başvuru sahibinin, online satın alımlarda teslimat adresi yeterlidir.
Kimlik doğrulamasını NFC üzerinden yapacağından herhangi bir evrak almıyoruz.
Dijital başvuru ile istediğin zaman e-imzanızı aktivasyonunu yapabilirsiniz.

Elektronik imzanın oluşturulabilmesi için kişilerin kimlik kontrolünün yapılması zorunludur. Esila E-imza bu hizmeti ile, belirlenen gün ve saatte adresinize gelerek kimlik kontrolünüzü gerçekleştirebilir E-imzanızı aktivasyonunu yapılabilir.


Not: Adreste kimlik doğrulama ve kurulum hizmetinden yararlanabilmek için, bağlı bulunduğunuz lokasyonun, adreste kimlik doğrulama hizmeti veren; merkezimize veya Yozgat, Antalya, Samsun ve Ankara ofisimize yakın olması gerekmektedir. Bununla ilgili ve yerinde doğrulama hizmet ücreti hakkında ayrıntılı bilgi almak için çağrı merkezimize ulaşmanızı rica ederiz.
(+90 850 606 0724)

e-İmzanızı kaybetmeniz durumunda iptali için hemen Esila E-imza ile iletişime geçmelisiniz.
Sonrasında başvuru ve ödeme işlemlerini tekrarlayarak yeni e-imzanız oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

UYAP girişi kısayol uygulaması güncellenmesi: https://avukat.uyap.gov.tr/main/avukat/giris.jsp sayfasında yer alan “ Yeni Uyap uygulaması ile giriş ” butonundan güncel uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra giriş yapabilirsiniz.

UYAP dokuman editörü uygulaması güncellenmesi : Bilgisayarınızdaki yüklü sürümü Denetim Masası / Program Ekle Kaldır / uyap kelime işlemci programını kaldırıp https://www.uyap.gov.tr/Uyap-Editor sayfasından güncel sürümü yükleyebilirsiniz.

https://www.gib.gov.tr/ adresinden e-Arşiv Portal Uygulamalarına (e-Arşiv Fatura, e-SMM, e-MM) giriş yapabilirsiz.

Google chrome üzerinden https://www.gib.gov.tr/ adresine giriş sağladıktan sonra e-işlemler bölümünden “e-fatura” bölümüne giriş yapınız Giriş yaptıktan sonra sayfanın en alt bölümündeki imzalama aracı bölümünden “indirmek için tıklayınız” sekmesini tıklayarak uygulamayı çalıştırınız.

İmzalama aracı java programı ile çalıştırıldıktan sonra https://localhost:8543/ adresi varsayılan tarayıcınızdan kendiliğinden açılmaktadır. https://localhost:8543/ adresini kopyala yapıştır yaparak Google chrome tarayıcısı ile açınız. Google chrome tarayıcısına linki yapıştırdığınızda aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. “Gelişmiş” seçeneğini tıklayınız.

Gelişmiş seçeneği tıklandıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan seçeneği tıklayınız.

e-Arşiv Portal uygulamasına giriş yapmak için tıklayınız yazan bölümden giriş yapabilirsiniz.

Gelen ekranda akıllı kart işlemcisini seçip şifrenizi girmeniz istenecektir.

e-imzanız e-token ise Aladdin işlemcisini,
ACS Token ve siyah token(Sim Kartlı) ise Akis işlemcisini seçerek giriş yapabilirsiniz.

Şifre bölümüne elektronik imzanızın şifresini girdikten sonra Giriş Yap seçeneğine tıkladığınızda karşınıza sertifika bilgileriniz gelecektir. Tamam seçeneğine basarak sisteme giriş sağlayabilirsiniz.

© Copyright 2020-2024 Esila E-imza. Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.
Esila E-imza Bir Vizyon Design Markasıdır.